استانداردسازی زیرساخت مراکز داده

استانداردسازی زیرساخت مراکز داده


اهمیت بروز رسانی و استانداردسازی زیرساخت مراکز داده

امروزه مراکز داده ستونهای هر سازمان و مجموعه میباشند و نقش تعیین کننده آنها بیش از گذشته است ، استاندارد سازی تجهیز و مدرنیزه کردن مراکز داده در کشور ما چند سالیست در دستور کار مدیران قرار گرفته است . مدرنیزه کردن تجهیزات IT در مراکز داده با توجه به رشد روز افزون و توسعه تجهیزات هر 3تا5 سال یک بار امری دور از ذهن نمیباشد . ولی این فقط یک بخش ماجراست چراکه کارکرد بهینه یک مرکز داده به زیرساخت آن نیز وابسته است و استاندارد سازی زیر ساخت مراکز داده و تجهیز و نوسازی آن از موارد حیاتی و اصلی هر مرکز داده میباشد . به صورت معمول زیرساخت های فیزیکی همچون منابع تامین برق ، سیستم های سرمایش و تهویه در مدت زمان طولانی تری نسبت به تجهیزات IT نوسازی میگردند ولی تاخیر در بروز آوری و استانداردسازی آنها با توجه به زیر بار بودن 24 ساعته باعث افزایش هزینه ها
و بالا رفتن ریسک خرابی در مراکز داده میگردد .
تاخیر در بروز رسانی و استاندارد سازی زیرساخت های مراکز داده موجب افزایش هزینه های عملکردی ، کاهش قابلیت اطمینان و محدودیت در سرعت سرویس دهی مراکز داده میگردد .

اهمیت بروز رسانی و استانداردسازی زیرساخت مراکز داده

اهمیت بروز رسانی و استانداردسازی زیرساخت مراکز داده

1- افزایش هزینه های عملکردی :

تجهیزات نوین امروزی دارای بازده بسیار بالاتری نسبت به تجهیزات قدیمی میباشند به طور مثال نسبت COP – Coefficient of Performance (نسبت انرژی مصرفی به انرژی دریافتی ) در تجهیزات جدید سرمایش بسیار بالاتر از نمونه های قدیمی است و انرژی کمتری مصرف میکند که در یک بازه 10 ساله رقم قابل توجهی میباشد .

2-کاهش قابلیت اطمینان : زمانیکه یک مرکز داده قدیمی به مدت

10-12 سال نوسازی و استانداردسازی نشده باشد ، نقاط ضعیف بسیار زیاد شده و قابلیت اطمینان قسمت مربوط به آن به شدت کاهش میابد . کاهش قابلیت اطمینان هر بخش در نهایت موجب کاهش قابلیت اطمینان کل مرکز داده خواهد شد و زنگ خاموشی مرکز داده به صدا در می آید و هزینه های نگهداری و پشتیبانی افزون میگردد

3- محدودیتهای همگامی مرکز داده :

با توجه به رشد روز افزون بازار و تغییرات کسب و کار و ورود همزمان تجهیزات مدرن ، همچنین رشد فناوریهای جدیدی همچون مراکز داده ماژولار ، در صورت عدم مدرن سازی و بروز نبودن زیر ساخت مراکز داده قدیمی ، چالاکی و سرعت سرویس دهی مراکز داده قدیمی کاهش یافته و قدرت همگامی آن کاهش میابد . کارکرد بهینه و سرویس دهی 24 ساعته مرکز داده در طول سال وجه تمایز اصلی رده بندی مراکز داده میباشد که با بروز رسانی ، استاندارد سازی و مدرنیزه کردن زیرساخت مراکز داده میتوان به آن رسید . همچنین پایش دوره ای و نظارت مستمر و استفاده از تجهیزات هوشمند هشدار دهنده مدرنی که امروزه موجود میباشد ، سرعت شناسایی خرابی تجهیزات را بالا برده و هزینه های نگهداری و پشتیبانی کاهش میدهد . شرکت آدنا سامان با تجربه 10 ساله در استانداردسازی و مدرنیزه کردن زیرساخت مراکز داده و با سابقه انجام ده ها پروژه دولتی و خصوصی و کادری مجرب و دارای مدارک بین المللی مرتبط ، آماده بازدید رایگان و ارائه راه حلهای استانداردسازی زیرساخت مراکز داده و شبکه میباشد .

طراحی مرکز داده

اخبار و تازه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *