تعیین مراکز داده Edge

تعیین مراکز داده Edge


Edge باعث سردرگمی شما شده است؟ تعیین مراکز داده Edge..

رایانش لبه و مراکز داده لبه کلمات شعارگونه­ای هستند که در انتشارات IT در سرتاسر اینترنت ظاهر می­شوند، اما معنی واقعی آن­ها چیست؟
رایانش لبه سرراست­تر است،و به سادگی توسط ” توان پردازش داده در لبه یک شبکه به جای یک ابر یا یک انابر داده مرکزی” تعریف می­شود. ا لبته، پس از این­که یک ادعای ظالمانه مطرح شده که این مفهوم مرکز داده جدید “ابر را منفجر خواهد کرد” باعث پدید آمدن تعاریف متفاوتی از مراکز داده لبه شد.
تعریف مدنظر شما احتمالاً مبتنی بر صنعت شما باشد. در اینجام 5 تعریف رایج از آن برای تعمیم دیدگاه شما ارائه خواهند شد.

1.خرده فروشی­ها، کارخانه­ ها و مراکز توزیع

در یک مقاله دانش مرکز داده، ویراستار Yevgeniy Sverdlik می­نویسد که مراکز لبه داده می­توانند درون خرده­فروشی­ها به صورت خرده فروشانی وجود داشته باشند که در تلاش هستند تا شکاف بین فروش آنلاین و فروش در مکانهای آجری و ملاتی را پر کنند. او همچنین توسعه مراکز داده در انبارهای توزیع را برای مدیریت رشد داده­های موجودی و حمل و نقل و نیز درون کارخانه­ها برای مدیریت داده­های تولید شده از سنسورها و ارتباطات بین تجهیزات را ذکر کرد که برای رشد اینترنت اشیا (IoT) مشارکت می­کنند.

5 راه برای تعیین مراکز داده Edge

2.لبه ابر تلکو

Sverdlik همچنین بیان می­کند که دفاتر مرکزی شرکت­های تلکو در حال تبدیل به اتاق­های رایانش و استفاده بعنوان مراکز داده لبه برای پویاتر کردن شبکه­های خود هستند.
از آنجایی که تلکو شبکه­های خود را انتقال می­دهد تا سرویس­های شبکه مجازی و مدیریت خودکار شبکه را پشتیبانی بکند، یک شبکه تلکو به یک ابر تبدیل می­شود، درحالیکه یک دفتر مرکزی به یک گره لبه ابر تبدیل می­شود.

3.مراکز داده دفتر

در یک مقاله پویایی­ مرکز داده، David Chernicoff می­نویسد که مراکز داده لبه می­توانند شامل “مراکز داده میکرو” درون دفاتر کوچک در محل­های لبه (یعنی نه در یک شهر اصلی) استقرار می­یابند. او ذکر میکند که مراکز داده می­توانند به اندازه چیزهایی که در زیر یک میز جا می­شوند کوچک باشند.

4.ردیف 3 مرکز داده – شهر ردیف 2

در یک مقاله جهان شبکه، Zeus Kerravala یک مرکز داده لبه را به صورت یک مرکز ارائه دهنده “بیش از 50% مردمک­های چشمی پهن­باند به صورت محلی” و اداره کننده حداقل “75% از مصرف اینترنت محلی” تعریف می کند.

5.تعریف کلی

از آنجایی که مرکز داده لبه به صنایع مرتبط است، هرکسی سعی می­کند که به شیوه خود آن را تعریف بکند و جای تعجب نیست که همه ما سردرگم شده­ایم. به در نظر گرفتن تمام موارد بالا، یک تعریف ساده عبارت است از: مرکز داده لبه یک مرکز داده در برگیرنده تجهیزات رایانش لبه است.

آینده رایانش لبه

یک چیزی که همه با آن موافق هستند این است که رایانش لبه در مراحل آغازین خود است، و نیاز به رشد دارد. اقتصاد و شیوه زندگی متغییر ما باعث رشد استفاده از آن در فناوری پوشیدنی، آموزش راه دور، سرویس­های تحویل غذا، خودروهای بدون سرنشین، دستیارهای مجازی و غیره شده است. تجهیزاتی که با این دستگاه­ها ارتباط برقرار می­کنند برای اینکه بیشترین کارآیی را داشته باشند نیاز است تا به کاربران نزدیک­تر شوند.

خط مبنا این است که استریمینگ محتوا و تولید داده درون اینترنت اشیا منابع اصلی ایجاد نیاز برای رایانش لبه هستند، بنابراین به این تجهیزات نیاز است. این تعمیم احتمالاً در مراکز داده colocation و شرکتی رخ دهد. علیرغم توسعه و گسترش مراکز لبه داده، ابرهای مرکزی به برآورد این هدف ادامه خواهد داد احتمالاً توسط رایانش لبه “منفجر” نخواهد شد.
علاوه براین، ارائه­دهندگان اصلی ابر از مراکز داده colocation برای تحویل کارآمدتر این سرویس­ها به لبه است.

مطالب دیگر:

مرکز داده سبز چیست و چه تفاوتی با یک مرکز داده عادی دارد؟

تعیین مراکز داده Edge

اخبار و تازه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *