ساخت تابلو برق:

تابلو های توزیع

تابلو های توزیع یا (Power Distribution Panel) محفظه ای امن برای نصب تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی ، قطعات کنترلی و حفاظتی و همچنین نمایشگر های ولتاژ ، جریان ، فرکانس ، کسینوس ɸ و دیگر اندیکاتورهای الکتریکی میباشد .

به لحاظ نوع ولتاژ کاری تابلو ها به دو دسته کلی (Low Voltage) تا 10.000 ولت و (High Voltage) بین 10.000 تا 36.000 ولت تقسیم بندی میگردد

جنس بدنه تابلو ها عموما از ورقهای گالوانیزه با رنگهای نسوز میباشد و مدلهای محفظه ای که تمامی تجهیزات در یک محیط بسته قرار میگیرد
اصطلاحاً Metal Enclosed و مدلهای کشویی به منظور سرویس و نگهداری راحت تر و ایمنی بالاتر و در اصطلاح Withdraw able نامیده میشود .

تابلوهای داخلی (Indoor) جهت نصب در فضای سرپوشیده مثل سوله های و محیطهای بسته صنعتی استفاده میشود و تابلوهای (Outdoor) یا بیرونی برای فضای باز با قابلیت ضد آب بودن و مقاومت در برابر نور خورشید ساخته میشود . تابلوهای خود ایستا (Self-Standing) دارای شاسی نگهدارنده و بی نیاز از ساپورت و تابلوهای دیواری (Wall Mounted) روی دیوار و به صورت توکار و یا روکار نصب میگردد .

شرکت آدِنا سامان با به همکاری کارگاه تولیدی خود در لاله زار تهران اقدام به تولید انواع تابلوهای توزیع صنعتی و تخصصی نموده است و استانداردهای اسکلت و بدنه فلزی : سلول به صورت دیواری از ورق فولاد به ضخامت 2 میلی متر برای ستونها ، دربهای جلو و صفحات نگهدارنده تجهیزات و ورق با ضخامت 1.5 میلی متر برای صفحات پوشاننده ساخته میشود .

استانداردهای رعایت شده در ساخت تابلوها به شرح زیر است :

بدنه دیواری و دربهای تابلو ها از ورق با ضخامت 2 میلی متر فولادی و صفحات نگهدارنده تجهیزات از وروق با ضخامت 2 میلی متر میباشد .ساپورتهای مناسب برای دربها در نظر گرفته شده است .

حفاظت محیطی بدنه تابلوها مطابق با استاندارد IEC بوده و درجه حفاظت (Index Of Protection) آنها برای تابلوهای ایستاده و دیواری فضای آزاد IP54 میباشد . به منظور بالا بردن درجه حفاظت تابلوها روی درب و قسمتهای متحرک تابلو از لاستیک درزگیر مناسب تا IP44 استفاده میگردد .

زیرسازی و رنگ آمیزی : کلیه قطعات بدنه تابلو پس از تکمیل جوشکاری و فلزکاری و قبل از مونتاژ در وانهای شستشوی شیمیایی به ترتیب مراحل زیر را طی میکنند :

چربی زدایی – زنگ زدایی – شستشوی آب گرم – پاکسازی امولسیونهای ناشی از چربی زدایی – فسفاته آهن پاشی – رنگ پودری الکترواستاتیک با شماره RAL 7032 – ضخامت رنگ برای تابلو با پوشش 1 لایه 80 الی 90 میکرون و مقاوم در برابر تغییرات دمایی محیط بیرون میباشد .