بی صدا کردن زیرساخت مراکز داده پر سر و صدا – با خنک سازی مایع


بی صدا کردن زیرساخت مراکز داده پر سر و صدا – با خنک سازی مایع:

جهان به طور کلی یک مکان پر سر و صدا است که گاهی اوقات آرامش بخش ، اما اغلب به دلیل مقدار زیادی سر و صدا ناخوشایند است. در مناطق شهری صدا های دائمی نشئت گرفته از موتورهای خودرو، موتورهای اتوبوس و کامیون و حتی موتورهای جت در هوا وجود دارد.

در حومه ها و بیرون شهر ها نیز موتور های ماشین های چمن زنی , موتورهای ماشین های برف روبی (در مناطق آب و هوایی سردتر) هستند که موجب تولید سر و صدا میشوند. در مناطق آب و هوایی گرمتر، به خصوص در امتداد سواحل، معمولا صدای موتورهای موتورسیکلت هارلی دیویدسون را که تا انتهای نوارساحل میپیچد, می شنوید. اگر تا کنون با یک ماشین برقی در پارکینگ کار کرده اید، می دانید که تقریبا بی صدا است.

با توجه به سایر دستگاه های تولید صدا که اشاره کردم، اخیرا یک دستگاه برش چمن برقی خریدم و باید بگوییم که این محصول نسل 3 با باتری های پیشرفته یون لیتیوم (با قابلیت شارژ شدن)، قدرت و توان یک دستگاه برش گازی قدیمی را بازسازی می کند و کار با آن بسیار سبک تر و آسانتر است . چمن زن های برقی مدت زمان کوتاهی است که در دسترس قرار دارند، اما در حال حاضر ماشین های چمن زنی سواری بر پایه ی یون لیتیوم وجود دارند. باور کنید یا نکنید, هارلی دیویدسن معتقد است که “هاگ” در حال توسعه است. همچنین، تست موفقیت آمیز موتورهای هواپیماهای برقی انجام شده و تا سال 2024، پروازهای تجاری تا 1000 مایل از لحاظ فنی امکان پذیر خواهد بود. به نظر می رسد که جهان در حال تبدیل شدن به یک مکان آرام تر است.

چرا میزان سر و صدا در زیرساخت های معمولی مراکز داده بالاتر از حد متوسط است؟

اگر شما تا به حال یکی از مراکز داده را دیده اید یا اغلب با زیرساخت های مراکز داده کار کرده اید، به خوبی میدانید که چقدر به طور نا خوشایندی میتوانند پر سر و صدا باشند. من اخیرا یکی را دیدم که میزان صدا حداقل 75 دسیبل و حداکثر 95 دسیبل متغیر بود. در مقایسه، مکالمه طبیعی حدود 60 دسیبل، ماشین چمن زنی قدرتی حدود 90 دسیبل است و موتور جت در حالت بلند شدن 140 دسیبل است طبق گفته موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) دولت فدرال استانداردهایی در محل کار برای صدا قرار داده تا زمانی که کارگران در حال کارهستند در معرض میزان متوسط صدا از 85 دسیبل یا بیشتر طی یک روز هشت ساعته قرار بگیرند. این صدا ها در مراکز داده ها از کجا می آیند؟ سرورها به خودی خود سر و صدایی تولید میکنند که از پره های سرعت بالا نشئت میگیرند اما بالاترین سطح صدا از تجهیزات تهویه مطبوع (تهویه هوا و کولر ها) می آید که از پره ها , کندانسورها، کمپرسورها و تبخیر کننده ها می باشد. میتوان کمی تلاش کرد تا این صدا را در یک روش واکنشی با نصب کاشی های آواگیر صوتی در سقف و دیوارهای مراکز داده کاهش داد. با این حال، مراکز داده امروز (کوچک و بزرگ)، محیط های بسیار پر سر و صدایی هستند. مراکز داده های بی صدا امکان پذیر است که با استفاده از خنک سازی مایع حاصل می شود

چه می شود اگر تمام سر و صدای فن سرور ها و تمام سر و صدای ناشی از تجهیزات خنک کننده از بین برود؟

مراکز داده عملا سکوت خواهد بود!

آیا این ممکن است؟

با سرورهای خنک کننده مایع امکان پذیر است. سرورهای خنک کننده مایع, فن ندارند و هیچ صدایی تولید نمی کنند. دو نوع مختلف وجود دارد – سرمایش مستقیم توسط مایع معمولا آب گاهی اوقات صفحه سرد نامیده می شود این مایع در اطراف سرور گردش می کند و گرما به یک مبدل حرارتی معمولا در پشت سرور منتقل می شود. سرمایش سیال توسط مایع (معمولا آب) بر روی صفحه در پشت میکرو فشار زا (دستگاه تولید فشار) در سرور اسپری می شود. هر دو این ها وابسته به تامین آب سرد از خارج از ساختمان هستند. این منبع آب سرد نیز در مراکز داده بی صدا است. به علاوه، احتیاج به تمام فن های پر سر و صدا، کندانسور ها، کمپرسورها و تبخیر کننده ها از بین می روند.

دیگر نوشته ها :

طراحی مراکز داده ، اتاق سرور ، دیتاسنتر

مراکزداده با خنک سازی مایعمراکزداده با خنک سازی مایع

مراکزداده با خنک سازی مایع

اخبار و تازه هامقالات دیتا سنتر

بی صدا کردن زیرساخت مراکز داده پر سر و صدا - با خنک سازی مایع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *