مزایای ماژول‌های مراکز داده‌ی از پیش‌ساخته‌شده

ماژول‌های مراکز داده

ماژول‌های مراکز داده


امسال، تا یک‌سوم تمامی داده‌ها، بر روی فضای ابری بارگذاری خواهند شد. به همین دلیل، مراکز داده‌ی شرکت‌های مختلف نباید از این غائله عقب بیافتند. هنگام طراحی یک مرکز داده، شرکت‌ها اغلب با مشکلات گسترش کارها مواجه هستند. قبل‌تر این گسترش، به معنای بزرگ‌کردن یا مقاوم‌سازی امکانت فعلی آن‌ها بود. اما امروزه مراکز داده‌ی از پیش‌ساخته‌شده کار را آسان‌تر کرده است. این ماژول‌ها، از قبل مونتاژ شده و در سایت‌های مراکز داده قرار داده می‌شوند. آن‌ها هم‌چنین مزایای دیگری نیز به همراه دارند که شامل کاهش هزینه‌ها، ذخیره‌ی فضای نگهداری، جلب اعتماد بالا و کارایی بالاتر می‌شوند. نصب و پیاده‌سازی این مراکز نیز می‌تواند تا ۴۰ درصد سریع‌تر از روش‌های قدیمی باشد.

 

مزایای ماژول‌های مراکز داده‌ی از پیش‌ساخته‌شده

  • هزینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

مولفه‌های ساخت ماژول‌های مراکز داده پیش‌ساخته با گزینه‌های سنتی، اساسا یکسان هستند. با این حال، گزینه‌های پیش‌ساخته، به دلیل هزینه‌‌های اولیه‌ی مونتاژ، هزینه‌های اولیه‌ی بیشتری دارند. پس از تأیید طرح توسط مشتری، ساخت آن توسط تولیدکننده‌ای که همه چیز را طبق قاعده جمع می‌کند، به عهده گرفته می‌شود. ذخیره‌ی هزینه‌ها در رابطه با نگهداری مراکز داده اتفاق می‌افتد. این امر به این دلیل است که کاربر با داشتن تنها یک مکان برای نگهداری مجموعه، بر خلاف چندین ماژول، پس‌انداز می‌کند. در صورت استفاده از چندین ماژول‌های مراکز داده ، اکثر اوقات شرکت‌ها برای نظارت بر هر مرکز، سازمان‌های مختلفی را استخدام می‌کنند. این امر می‌تواند سردرگمی، هزینه‌های اضافی ایجاد کند و از انتقال تجربیات افراد جلوگیری نماید.

  • هزینه‌های انرژی

ماژول‌های سنتی می‌توانند انرژی بیش‌تری نسبت به ماژول‌های مرکز داده‌های پیش‌ساخته مصرف کنند. این امر به این دلیل است که مهندسی برای آن‌ها از قبل صورت نگرفته است و در نتیجه، امکان ادغام سیستم سرمایشی و انرژی به خوبی فراهم نخواهد بود. از آنجا که یک مرکز پیش‌ساخته همه چیز را به‌خوبی با هم ادغام می‌کند ، می‌تواند به کاهش هزینه‌های انرژی کمک کرده و به یک سیستم منسجم‌تر منجر شود.

  • قابلیت حمل

اگر مکانی اجاره داده شود و یا شرکتی تصمیم به جابجایی بگیرد، یک مرکز داده‌ای که به شکل سنتی ساخته شده، در معرض خطر فراموشی و جداماندگی است. در حالی که این امر می‌تواند یک مزیت برای مستاجر بعدی باشد، شرکت اصلی سرمایه خود را از دست خواهد داد. در صورت لزوم، ماژول‌های پیش‌ساخته را می‌توان از نظر فیزیکی جابجا کرد و به شما امکان می‌دهد مرکز داده خود را بدون نیاز به ساختن یک مرکز داده‌ی کاملا جدید در سایت بعدی، به مکان جدید خود بیاورید.

  • سرعت گسترش

ساخت مراکز داده‌ی سنتی، از طراحی مفهومی آن تا پایان کار، می‌تواند سال‌ها به طول بیانجامد. سرعت پایین این امر، می‌تواند مانع از رشد شرکتها شده و می‌تواند به گسترش تجارت شرکت آسیب برساند. با پیش‌ساختن این مراکز، شرکت‌ها دلیلی برای نگرانی ندارند، زیرا ساخت و ساز ‌آن‌ها در خارج از سایت انجام شده و ۴۰ درصد سریعتر نصب می‌شوند. این امر به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا بدون توقف در بهره‌وری بدلیل ساخت‌وسازها، روی کارهای مهم‌تر تمرکز کنند.

ماژول‌های مراکز داده‌ی پیش‌ساخته می‌توانند مزایای بسیاری داشته باشند و موارد فوق‌الذکر، فقط برخی از مهم‌ترین آن‌هاست. اگر ماژول‌های مراکز داده شما نیاز به گسترش دارد یا شما برای اولین بار در حال تنظیم آن هستید، برای صرفه جویی در وقت، هزینه و فضای خود، در یک طرح پیش ساخته سرمایه‌گذاری کنید. برای طراحی و خدمات مرکز داده‌های معتبر، امروز می‌توانید با شرکت‌های LDP تماس بگیرید.

مطالب دیگر:

علت ایجاد یک مرکز داده ؟

أخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *