هوش‌مصنوعی

هوش‌مصنوعی درمرکز داده‌ سال2020 چگونه است  

مارک کرم مدیر فروش شرکت سرور‌تکنولوژیخاطر نشان می‌کند که همزمان با تغییر شکل دنیای تجارت توسط هوش‌مصنوعی، کسب‌و‌کارها به منظور تغییر شکل روش کارکرد مراکز داده‌های خود، به هوش‌مصنوعی تکیه خواهند کرد.

هوش‌مصنوعی در حال ادامه دادن به تغییر شکل چشم‌انداز محاسبات تجاری است. هوش‌مصنوعی روش‌هایی که کسب‌و‌کارها مسائل پیش روی خود را از نظر کارایی، بهره‌وری و سودآوری حل می‌کنند، تغییر می‌دهد. با نزدیک شدن به سال جدید، از هر دو جنبه عمومی ‌و خصوصی و از هر دو روشی که ما آن را به عنوان مشتریان و همچنین به عنوان افراد حرفه‌ای در صنعت ضروری تجربه می‌کنیم، هوش‌مصنوعی حضور خود را آشکار می‌سازد.
تا کنون، پیشرو بودن هوش‌مصنوعی در دنیای تجارت اشکال مختلفی به خود گرفته است و 2020 سال رشد ادامه‌دار کاربردهای شناخته‌شده و همچنین توسعه کاربردهای جدید خواهد بود. این کاربردها به تعداد صنایع موجود در توسعه کاربردهای جدید این تکنولوژی، متنوع هستند.

هوش‌مصنوعی

هوش‌مصنوعی

خرده‌فروشان بوسیله دنبال کردن مسیر دیجیتال مشتری از طریق یک فروشگاه، به فراگیری خواسته‌های مشتری ادامه خواهند داد. بسیاری از خرده‌فروشان بر روی حسگرهایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که می‌توانند الگوی مشتریان را برای محصولات خاصی ردیابی کنند. این امر که محصولی سریع از قفسه‌ها خریده شده یا اصلا فروخته نشده یا توسط مشتری برداشته شده و بازگردانده شود، به خرده‌فروشان سرنخ‌هایی در مورد رفتار مشتری می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به منظور افزایش فروش، تغییراتی را در محیط خرده‌فروشی انجام دهند. در سال 2020، این امری رایج خواهد شد که منجر به نزدیک‌شدن هر چه بیشتر امر ادامه‌دار ادغام دستگاه‌ها و سنسورهای جمع‌آوری داده‌ها به مشتری خواهد شد.

به همین ترتیب، در صنعت خودرو، سال 2020 ادامه راه برای دستیابی به وسایل‌نقلیه خودران خواهد بود. همانطور که شرکت‌های تولید خودرو مانند تسلا موتورزبه تلاش خود برای جذب مشتریان برای وسایل‌نقلیه خودران ادامه می‌دهند، نیاز به پلتفرم‌های رایانش لبه‌ای و شبکه‌های 5G برای انتقال داده‌ها به طور لحظه‌ای به سمت رشد سوق داده خواهند شد. بسیاری از مراکز داده‌های موردنیاز برای سال‌ها در حال توسعه بوده‌اند. همینطور، بیشتر تولیدکنندگانی که برای رفتن به فضا در این بازار با هم رقابت می‌کنند، در زیرساخت‌های دیجیتالی که برای تبدیل اتوماسیون به یک واقعیت امن موردنیاز است، سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

تمام ای سرورهای مبتنی بر واحد پردازش مرکزی نیازمند برق هستند و سرورهای بیشتری برای برآورده ساختن الزامات پردازشی افزایش سریع پیش‌بینی‌شده داده‌ها، مورد نیاز خواهند بود.
وقتی از زیرساخت دیجیتال بحث می‌کنیم، مسیر انتقال داده مطرح است. از حسگر تا شبکه تا مرکز داده‌ها، هر ایستگاه لازم است تا از خرده‌فروشی، تولید، خودکار بودن و سایر کاربردهای تجاری از هوش‌مصنوعی پشتیبانی کند. در مسیر داده‌ها، به نظر می‌رسد ایستگاه مرکز داده‌ها در حال متحمل‌شدن بیشترین تغییر است. هوش‌مصنوعی تیغ دولبه‌ای است که زندگی را در داخل بیشتر ساختمان‌های رایانش هم سخت‌تر و هم آسان‌تر می‌سازد.
کاربرد هوش‌مصنوعی حتی باعث ایجاد داده‌های بیشتری شده که باعث تقاضای بیشتر در سرورها، محل ذخیره‌سازی و دستگاه‌های شبکه موجود در مراکز داده‌ها می‌شود. این امر برای آن‌هایی صادق است که به طور ویژه با انعطاف‌پذیری موردنیاز به منظور پشتیبانی از تغییر ساخته نشده‌اند. علاوه بر این، HPC راه‌حلی متداول برای مشکلات ناشی از هوش‌مصنوعی، نیاز بالای آن‌ها به برق و توان خنک‌سازی است که به نظر می‌رسد این مشکلات در آینده نزدیک کاهش خواهند یافت. برخی از اپراتورها به جای HPC به تکیه بر سرورهای مبتنی بر واحد پردازش مرکزی مرسومی ‌که امتحان خود را پس داده ‌است، ادامه خواهند داد. اما با فراهم شدن حسگرها و شبکه‌ها، قانون اساسی فیزیک که می‌گوید هر عملی عکس‌العملی دارد مساوی با آن و در جهت مخالف، واقعیت برای مراکز داده‌ها شفاف است. تمام این سروهای مبتنی بر واحد پردازش مرکزی نیازمند برق هستند و سرورهای بیشتری برای برآورده ساختن الزامات پردازشی افزایش بی‌رویه پیش‌‌بینی‌شده داده‌ها نیاز خواهد بود.
سال 2020 شاهد استفاده مداوم از هوش‌مصنوعی برای حل مسائل مربوط به برق و خنک‌سازی خواهد بود که ظهور خود هوش‌مصنوعی باعث ایجاد این مشکلات بوده است. با به اشتراک گذاشته شدن نتیجه کار پیاده‌سازی هوش‌مصنوعی ذهن عمیق[6] شرکت گوگل از طریق صنعت مرکز داده‌ها، می‌توانیم به مراکز داده‌هایی که PUEهای خود را از طریق مدیریت بهتر و داده-محور زیرساخت‌های خنک‌سازیشان کاهش داده‌اند، امیدوار باشیم. حتی برای آن دسته از عملیات‌هایی که چندین سال از پمپ‌ها و برج‌های خنک‌سازی مدیریت‌شده توسط هوش‌مصنوعی فاصله دارند، وابستگی بیشتر به برق قفسه‌ای در قالب PUDهای هوشمند با قابلیت‌های مدیریت برق از راه دور و پایش محیطی مرکز داده‌ها را مشاهده خواهیم کرد. این جایی است که حسگرهای خنک‌سازی به طور لحظه‌ای با سیستم‌های مدیریت خنک‌سازی ارتباط برقرار خواهند کرد تا بالاترین بازده ممکن را بدست آورند.با ادامه‌دار بودن تغییر شکل دنیای تجارت توسط هوش‌مصنوعی، کسب‌و‌کارها برای تغییر شکل روش عملکرد مراکز داده‌های خود، به هوش‌مصنوعی وابسته خواهند بود.مارک کرم مدیر فروش سرور تکنولوژی خاطر نشان می‌کند که همزمان با تغییر شکل دنیای تجارت توسط هوش‌مصنوعی، کسب‌و‌کارها به منظور تغییر شکل روش کارکرد مراکز داده‌های خود به هوش‌مصنوعی تکیه خواهند کرد. سرور تکنولوژی، محصولی از شرکت لگراند در شرکت لگراند، ما ملزم به فراهم‌سازی برق، مدیریت، دسترسی و راه‌حل‌های کنترلی برای هوش‌مصنوعی و زیرساخت‌های مرکز داده‌هایی هستیم که زندگی میلیاردها انسان را در دنیا تحت تاثیر قرار می‌دهند. در مورد هوش‌مصنوعی و توانمندسازی تغییر و انقلاب بعدی، اینجا را مطالعه نمایید.

مقالات دیتا سنتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *